Druty i pręty kwadratowe - dostępne wymiary
Wyroby hutnicze są wykorzystywane na różne sposoby i dobierane do określonych operacji technologicznych oraz uzyskania konkretnych elementów lub półproduktów w zależności od podstawowych parametrów. Obejmuje to zarówno wymiary, a więc szerokość, jak i wysokość albo średnicę, a także długość, oraz gatunek stali, a ponadto zastosowaną formę obróbki termicznej. W przypadku drutów i prętów kwadratowych wśród najważniejszych charakterystyk znajdują się oferowane wymiary. Jeśli chodzi o asortyment firmy Stalko z Sosnowca, będącej wytwórcą drutów ciągnionych, prętów i innych wyrobów metalowych, kontrahenci mogą liczyć na szeroki wybór wyrobów. Przekonajmy się, jaka jest specyfikacja sprzedawanych drutów i prętów oraz sprawdźmy, gdzie można je wykorzystać.
Asortyment firmy Stalko, jeżeli chodzi o druty i pręty kwadratowe
Druty i pręty kwadratowe są oferowane w postaci zimnowalcowanej normalnej lub zmiękczonej, a także jako pręty ciągnione w klasie tolerancji H11 wg ISO 286-2. W przypadku drutu z/w zmiękczonego dostępne są wymiary 5×5 mm, 6×6 mm, 7×7 mm, 8×8 mm oraz 9×9 mm. Jeżeli chodzi o pręty z/w zmiękczone to asortyment obejmuje wymiary 5×5 mm, 6×6 mm, 7×7 mm, 8×8 mm, a ponadto 9×9 mm. Dla prętów ciągnionych o klasie tolerancji wymiarowej H11 w sprzedaży są wyroby 4×4 mm, 5×5 mm, 6×6 mm, 7×7 mm, 8×8 mm, 9×9 mm, jak również 10 mm. Dla prętów z/w można się zdecydować na 5×5 mm, 6×6 mm, 7×7 mm, 8×8 mm, a ponadto 9×9 mm. Wskazane rozmiary są dostępne na zamówienie.
Do czego mogą służyć druty i pręty o przekroju kwadratowym?
Druty i pręty o przekroju kwadratowym można wykorzystać do zastosowań technicznych, w budownictwie, a także w kowalstwie artystycznym i metaloplastyce. Wyróżniają się one wysoką twardością, świetną plastycznością oraz dobrą udarnością i spawalnością.